05. června 2019

Pozvánka na sobotu 22. června v 10:00 hodin na Zimní stadion v Černošicích tradiční létání pro děti s malými modely … příchozím dětem rádi zapůjčíme potřebné modely. Plocha je dosti studená = pořádně se obujte.
Srdečně zveme – modeláři Černošice.

06. června 2019

Blíží se konec školního roku, blíží se konec naší 38. sezony, opět velmi úspěšné sezony, kdy Model klub Černošice opět ukázal kvalitu na mnoha soutěžích po republice. Respektive naši členové svými  výkony  ….
   Tradičně na počátku kalendářního roku jsme na Letné úspěšně reprezentovali s házedly. Ve všech věkových kategiích jsme byli na předních místech. Mladší žáci ŠPOR Petr je stříbrný a KNOP Vláďa je bronzový. Starší žák KRAUZ Pavel je stříbrný a senior SOUKUP Jiří je bronzový.
   Pokračujeme v pořádání již letitých seriálů soutěží kategorie F3K = to jsou rádie řízená házedla, do vzduchu se vyhazují krouživým hodem, plní různé úlohy. Tento seriál osmi soutěží pořádáme na letištích na Vypichu, u Klecan, u Běchovic, u Černolic … všechno jsou to oblíbená letiště, přijíždějí si k nám nejlepší modeláři republiky, mnoho reprezentantů. Naše idea je dopracovat se s mladými k této atraktivní kategorii. Je to obtížné hlavně finančně, obzvlášť když nás úřad Černošice mnoho let finančně nepodporuje ! …. Naší nevýhodou je, že soutěže pořádáme a létáme na letištích mimo obce, mimo Černošice.
   Jednou z mála možností jak se s námi setkat, je v Černošicích na Zimáku v sobotu 22. června od 10 hodin při oslavách modelářství. Malé halové modely tradičně zapůjčíme i volně příchozím dětem. A ve dnech 13. a 14. července při soutěžích několika halových kategorií. Těšíme se na setkání.
   O prázdninách chystáme v srpnu letní modelaření, 35. ročník letního tábora v Černošicích. A to první 2 týdny v srpnu tohoto roku.
Zájemcům poskytneme potřebné informace.
   Pro nový školní rok = novou sezonu chystáme znovu otevření kroužku plastikového modelářství a to ve čtvrtek od 16 do 18 hodin, Už se můžete hlásit.  K tomu pokračuje v leteckém modelářství , zahájíme od září už 39. sezonu – letečtí modeláři se scházejí ve středu.
   Také nás čeká koncem října tradiční reprezentace na veletrhu Model Hobby 2019, kde již mnoho let prezentujeme stavbu plastikových modelů. Zájemce o modely mezi nás srdečně zveme.
     Také udržujeme tradiční partnerství s modeláři polské Olešnice, na soutěžích, v osobních setkáních.
   Rádi přijmeme všechny zájemce o modelářství a naše činnosti.
Apeltauer Lumír – mail  L.apeltauer@volny .cz – tel: 605545615